Główny Praktyczne Porady Jak prawidłowo wykonać VRIO (z naszą bezpłatną listą kontrolną analizy VRIO!)

Opublikowane W Praktyczne Porady

23 min read · 15 days ago

Share 

Jak prawidłowo wykonać VRIO (z naszą bezpłatną listą kontrolną analizy VRIO!)

Jak prawidłowo wykonać VRIO (z naszą bezpłatną listą kontrolną analizy VRIO!)Thom James Carter 3 lutego 2023 Biznes , Procesy biznesowe , Listy kontrolne , Ulica procesów , Procesy

Nożownik. Bezwzględny. Pies je psa.

Nie, nie jestem wprowadzenie najgorętszy film akcji tego roku – mówię o świecie biznesu.

W dzisiejszych czasach założenie firmy jest szybsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek. Do diabła, wraz z pojawieniem się platform z niskim kodem i bez kodu jest to nie tylko szybkie i łatwe, ale wręcz proste.

Lecz tylko 3 z 4 firm znajdujące się na liście S&P 500 będą nadal aktualne – a nawet istnieć – w 2027 r.

Mając tę ​​wyraźną świadomość, w jaki sposób obiecujący startup i Fortuna 500 obaj wiedzą, czy mają zasoby i możliwości, aby nie tylko utrzymać się w grze na dłuższą metę, ale także uzyskać ogólną przewagę konkurencyjną?

WRZENIE.

Ostatnio omawiałem VRIO w moim poście Co to jest VRIIO? Ramy 4 kroków zapewniających ciągły sukces biznesowy , gdzie położyłem podwaliny pod zrozumienie, czym jest VRIO, skąd się wzięło i jak poruszać się po frameworku.

Jednak w tym poście pójdę o krok dalej.

Podsumuję, czym jest VRIO (przydatne dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą!), omówię konkretne korzyści płynące z analizy VRIO, a nawet udostępnię bezpłatną listę kontrolną analizy VRIO – przygotowaną przez nas tutaj w Process Street!

office 2011 for mac uninstall

Aby rozpocząć, wystarczy przeczytać następujące sekcje:

 • Jaka jest definicja VRIO?
 • Korzyści z wykorzystania modelu VRIO do analizy biznesowej
 • Korzystanie z listy kontrolnej analizy VRIO Process Street
 • Wskazówki dotyczące poddawania się analizie VRIO za pomocą naszej listy kontrolnej
 • Dodatkowe zasoby zapewniające trwałą przewagę konkurencyjną

Zegar tyka, więc do dzieła! ⏱

Jaka jest definicja VRIO?

VRIO to czteroczęściowa platforma analizy biznesowej służąca do określenia potencjału konkurencyjnego firmy.

Proces analizy trwa a zasób lub zdolność poprzez cztery różne wymiary ( W obszar, R arity, I łagodność i O organizacja). Wymiary te pozwalają ocenić, czy dany zasób lub zdolność jest unikatowa, łatwa do powielenia lub czy istnieje wystarczająca organizacja, aby uchwycić wartość.

Po zakończeniu analizy zasób/zdolność zostanie określona jako posiadająca:

 • Wada konkurencyjna.
 • Parytet konkurencyjny.
 • Tymczasowa przewaga konkurencyjna.
 • Niewykorzystana przewaga konkurencyjna.
 • Trwała przewaga konkurencyjna.

Co dokładnie każdy z tych wyników oznacza dla Twojej firmy?

Pozwól mi wyjaśnić.

Wynik analizy VRIO nr 1: Niekorzystna sytuacja konkurencyjna

Zaczynając od tego, że zasób/zdolność zostanie uznana za istniejącą nie cenne dla klientów i konsumentów, istnieje a wadę konkurencyjną .

Nie powinno to być dla nikogo szokiem: jeśli firma robi lub wykorzystuje coś, co nie jest wartościowe dla jej klientów, jest to po prostu marnowanie pieniędzy, wysiłku i czasu!

Wynik analizy VRIO nr 2: Parytet konkurencyjny

Jeśli zasób/zdolność ma wartość, ale nie jest na nią popyt lub jest łatwo dostępny, nie spełnia on wymiaru rzadkości i mówi się, że przynosi parytet konkurencyjny .

Parytet konkurencyjny zasadniczo oznacza bycie na równych zasadach z konkurencją w określonym obszarze.

Jeśli zasób/zdolność zostanie określona jako zarówno cenna, jak i rzadka, przechodzi do następnego kroku, w którym oceniana jest jego naśladowalność.

Wynik analizy VRIO nr 3: Tymczasowa przewaga konkurencyjna

Jeśli końcowym wynikiem analizy jest to, że zasób/zdolność można łatwo odtworzyć, istnieje tymczasowa przewaga konkurencyjna .

Chociaż jest to jeden z bardziej pozytywnych wyników, kluczowe jest, aby dana organizacja zrobiła wszystko, co w jej mocy, dysponując zasobami/możliwościami, aby pozostać na czele konkurencji (łatwiej powiedzieć, niż zrobić!).

Wynik analizy VRIO nr 4: Niewykorzystana przewaga konkurencyjna

Lepsza od tymczasowej przewagi konkurencyjnej jest niewykorzystana przewaga konkurencyjna, ponieważ oznacza to, że zasób/zdolność jest cenna, rzadka i niepowtarzalna.

Istnieje jednak niewykorzystana przewaga, ponieważ nie istnieją odpowiednie systemy, procesy i procedury, które umożliwiłyby organizacji rzeczywiste uchwycenie wartości.

Wynik analizy VRIO nr 5: Trwała przewaga konkurencyjna

A trwałą przewagę konkurencyjną jest zatem najlepszym możliwym wynikiem.

Oznacza to, że zasoby/możliwości przynoszą Twojej firmie wieloaspektowe korzyści, a systemy, procesy i procedury pomagają jej odnieść sukces!

Po omówieniu tych ważnych pojęć i definicji nadszedł czas, aby przyjrzeć się konkretnym zaletom analizy VRIO. ⬇️

Korzyści z wykorzystania modelu VRIO do analizy biznesowej

Nie pisałbym tego artykułu, gdyby analiza VRIO nie przyniosła firmom całkiem niezłych korzyści. Zwłaszcza, gdy istnieje mnóstwo innych narzędzi analizy biznesowej, z których można skorzystać, takich jak analiza luk i Six Sigma.

Właściwie powód, dla którego napisałem o VRIO dwa razy teraz jest to po prostu niezwykle cenne.

Dlaczego?

Ponieważ Rameez M. Sydeek w Feedough mówi:

Zaletą analizy VRIO jest jej prostota i przejrzystość. Prawie każda firma korzysta z analizy VRIO w połączeniu z innymi technikami analitycznymi, aby pomóc w bardziej szczegółowej ocenie zasobów i możliwości biznesowych.Rameez M. Sydeek , Wyjaśnienie struktury VRIO

Ale jest więcej korzyści niż prostota i przejrzystość:

  • Analiza VRIO ujawnia, gdzie Twoja firma odnosi sukcesy, a gdzie ponosi porażkę.

Cały sens analizy VRIO polega na tym, że pomaga odkryć słabe punkty w Twojej firmie, pokazując zasoby/możliwości, które powstrzymują Cię przed wyprzedzeniem konkurencji. Nie tylko to, ale także potwierdza, że ​​zasoby/możliwości działają skutecznie, zapewniając, że nie anulujesz ani nie zatrzymasz wykorzystania zasobów/możliwości, które mają pozytywny wpływ.

  • Ramy VRIO są szerokie – można analizować dowolne zasoby/możliwości.

Wielką zaletą analizy VRIO jest to, że platforma, z której korzysta, jest taka szeroki . W szczególności oznacza to, że dowolne zasoby lub możliwości można poddać analizie VRIO. Na przykład, gdybym był osobą prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą, która opracowała produkt SaaS dla branży medycznej, mógłbym uruchamiać zasoby oprogramowania biznesowego za pośrednictwem VRIO, oprócz możliwości, które miałem pod ręką, aby zapewnić jak największy sukces produktu.

Dlatego: Dzięki VRIO nie ma ograniczeń co do tego, co można analizować.

  • Pomimo tego, że ramy są szerokie, analizę VRIO można przeprowadzić niezwykle szybko. ⏱

VRIO jest rzeczywiście szerokie – i to jest wspaniała rzecz. Nie oznacza to jednak, że analiza zasobu/zdolności zajmuje dekadę. Raczej sprawdzenie wytrzymałości zasobu lub możliwości zajmuje zaledwie kilka minut. To powinna być muzyka dla uszu czytelników, którym brakuje czasu niepewny o poddaniu się VRIO, ale nie byłam pewna, ile to zajmie. Jego niewiarygodnie szybko.

  • Jest to proces wysoce powtarzalny.

Ponieważ analiza zasobu lub możliwości zajmuje tak mało czasu, całkowicie możliwe jest przeanalizowanie całej ich grupy jeden po drugim. Załóżmy, że międzynarodowa korporacja miała 20 zasobów i możliwości, które chciała przeanalizować; byliby w stanie szybko przebić się przez ten stos 20 sztuk. Jak powiedziałem w powyższej sekcji, przetestowanie zasobu/możliwości to tylko kwestia minut (o ile masz odpowiednie narzędzia do poddania się analizie VRIO!).

  • Można go wykorzystać do analizy konkurencji. ️‍♂️

Ktokolwiek wymyślił cytat W miłości i na wojnie wszystko jest dozwolone zapomniałem wspomnieć, że zasada ta dotyczy także biznesu. A w ramach prowadzonej działalności chcesz, aby Twoja była niepodzielna — lub przynajmniej tak blisko szczytu, jak to tylko możliwe!

Zatem nie tylko analizując zasoby i możliwości własnej firmy, możesz także analizować zasoby i możliwości konkurencji. W Branża kawiarni i sklepów z przekąskami w USA: analiza porównawcza Starbucks i Dunkin’ Donuts – badanie wg Jennifer Azarian i wsp. – porównali wyniki VRIO Starbucks i Dunkin’ Donuts, mimo że żadna z osób była powiązana z którąkolwiek firmą w jakikolwiek sposób, w jakimkolwiek kształcie lub formie.

Chcesz zbadać i porównać zalety swojej firmy z konkurencją? Wypróbuj analizę VRIO.

Imponująca lista, prawda?

Jeśli teraz jest moment, w którym zadajesz sobie pytanie Jakich narzędzi potrzebuję, aby móc analizować za pomocą VRIO? po przeczytaniu tych wspaniałych pozytywów, mam dla ciebie prezent, czytelniku.

Tak naprawdę wszystkie twoje urodziny przyszły jednocześnie.

Otwórz zarówno szampana, jak i zatrzaski z konfetti (najlepiej z dala z komputerów w Twoim biurze), ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie bezpłatną, bardzo przydatną – i nie wspominając o dynamiczną – listę kontrolną analizy VRIO!

Korzystanie z listy kontrolnej analizy VRIO Process Street

remote desktop on raspbian

Zanim przejdziemy do pełnej analizy listy kontrolnej analizy VRIO, pozwólcie, że opiszę Process Street nieco bardziej szczegółowo.

Ulica Procesowa Jest supermocne listy kontrolne .

Aby można było sporządzić takie listy kontrolne, ważne procesy biznesowe, przepływy pracy i procedury muszą być udokumentowane w formie szablonów.

Po utworzeniu szablonów można z nich uruchomić nieskończoną liczbę list kontrolnych, co oznacza, że ​​można wielokrotnie wykonywać powtarzające się zadania i procesy, a wszystko to na wysokim poziomie – jednocześnie unikając błędów ludzkich!

Obejrzyj krótki film wprowadzający poniżej, aby rzucić okiem na najnowocześniejszą technologię Process Street aplikacja z listą kontrolną .

Tym, co sprawia, że ​​nasze listy kontrolne są tak potężne, są niesamowite funkcje przepływu pracy.

W szczególności jedna z tych funkcji przepływu pracy – logika warunkowa, która umożliwia dynamiczną zmianę list kontrolnych, gdy pewne zdarzenia mają miejsce (lub nie) – została wbudowana w listę kontrolną analizy VRIO umieszczoną poniżej.

Aby zilustrować, jak logika warunkowa działa z tą listą kontrolną, przyjrzyjmy się przypadkowi użycia, w którym to Ty jesteś gwiazdą.

Lista kontrolna analizy VRIO firmy Process Street: przykład analizy VRIO

Należysz do kadry kierowniczej wyższego szczebla. (Jeśli nie byłeś wcześniej, jesteś teraz – wstrzymaj swoje niedowierzanie na minutę lub dwie!)

Koncentrujesz się na wewnętrznym funkcjonowaniu firmy i upewniasz się, że wszystko jest na swoim miejscu, aby Twoi pracownicy mogli dobrze wykonywać swoją pracę – przez cały czas. Aby dokładnie sprawdzić, czy Twoje zasoby i możliwości są tak dobre, jak myślisz, warto po raz pierwszy przeprowadzić analizę VRIO.

Po logować się aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego i dodać listę kontrolną analizy VRIO do swojego pulpitu nawigacyjnego, uruchom listę kontrolną dla pierwszej funkcji, którą chcesz przetestować.

Pierwsze wykonalne zadanie na liście kontrolnej – Zdefiniuj zasób/możliwość – wymaga wprowadzenia szczegółów dostępnych zasobów/możliwości.

Dzieje się tak tak, że jeśli masz stos 20 zasobów/możliwości, przez które chcesz przejść, możesz wrócić i przypomnieć sobie, co jest analizowane, jeśli zapomnisz. Ponadto jest to przydatne, jeśli chcesz później wrócić do zarchiwizowanej listy kontrolnej!

Czas więc przejść do sedna: analiza pierwszego wymiaru – wartości!

Po zadaniu sobie niezbędnych pytań zasób/możliwość przechodzi śpiewająco. Lista kontrolna automatycznie przekieruje Cię do następnego wymiaru – rzadkości – i odpowiedniego zadania.

Po udzieleniu odpowiedzi na integralne pytanie dotyczące rzadkości, zasób/zdolność również przechodzi przez ten wymiar.

Zasób/zdolność przenosi się następnie do wymiaru naśladownictwa.

Potem organizacja.

Podobnie jak inne wymiary, organizacja przechodzi pomyślnie, co oznacza, że ​​dany zasób pomaga w osiągnięciu celu trwałą przewagę konkurencyjną .

Powodzenie! (To wymaga większej ilości szampana i konfetti!)

Jednak w przypadku kolejnego testowanego zasobu nie wykracza on poza wymiar wartości. Lista kontrolna automatycznie ukrywa wszystkie pozostałe zadania i pokazuje to, czego wcześniej nie widziałeś – Dowiedz się, czym jest niekorzystna sytuacja konkurencyjna.

To zadanie jasno opisuje co wadę konkurencyjną jest pytanie, dlaczego zasób/możliwość nie przekształciła się w framework i co dalej.

Bez względu na wynik – czy zasób/zdolność nie pokonała pierwszej przeszkody, czy też dotarła do wszystkich czterech wymiarów – lista kontrolna zawsze zakończy się w ten sam sposób: prośba o zapisanie planów dotyczących zasobu/zdolności. Ma to na celu określenie kolejnych kroków dotyczących zasobu/możliwości.

Opcje mogą obejmować zmianę takich rzeczy, jak łańcuch wartości aby mógł wznieść się dalej w wymiarach VRIO lub być może całkowicie pozbyć się zasobów/możliwości. Podobnie zadanie to może pomóc w opracowaniu strategii, dzięki której trwała przewaga konkurencyjna pozostanie właśnie taka – trwała.

Tak w skrócie działa ta lista kontrolna – wraz z logiką warunkową!

Na tym jednak nie kończą się funkcje przepływu pracy dodane do tej listy kontrolnej.

Uwzględniono także zadania zatrzymujące, dzięki czemu możesz poddać się analizie VRIO jak profesjonalista, upewniając się, że ważne zadania nigdy nie zostaną pominięte. ( Wskazówka: Możesz sprawdzić, czy zadanie zatrzymania zostało dodane do zadania za pomocą ikony dłoni na liście zadań po lewej stronie.)

Chcesz jeszcze bardziej ulepszyć tę listę kontrolną?

Uprawnienia do zadań można wykorzystać, jeśli nie chcesz, aby niektórzy członkowie Twojej organizacji widzieli dane lub wyniki analizy.

Załóżmy też, że zleciłeś innemu pracownikowi poddanie się analizie VRIO; możesz użyć przypisań zadań lub ról, aby je przypisać, następnie możesz dodać dynamiczne terminy, aby pracownik wiedział, że zadania w procesie muszą zostać ukończone w określonym czasie i terminie.

Dowiedz się więcej o niektórych z tych niesamowitych funkcji z poniższego seminarium internetowego.

Wskazówki dotyczące poddawania się analizie VRIO za pomocą naszej listy kontrolnej

Analiza VRIO + oprogramowanie BPM Process Street = dopasowanie dokonane w niebie.

Mając to na uwadze, istnieją pewne wskazówki, które należy przeczytać, zrozumieć i zastosować w praktyce, dzięki czemu można uzyskać jak najwięcej korzyści zarówno z VRIO, jak i Process Street.

Wiem, że nie możesz się doczekać poddania się VRIO jak Koza. , więc nie będę owijał w bawełnę.

Oto wskazówki, o których mowa:

  • Analizuj tylko jeden zasób/zdolność na raz. ☝️

Lista kontrolna została stworzona specjalnie do celów analizy jeden zasób/zdolność na raz. Jeśli więc masz 2, 20 lub nawet 200 zasobów i możliwości do przejrzenia, uruchom indywidualną listę kontrolną dla każdego zasobu/możliwości. Nie będzie to jednak stanowić problemu, ponieważ za pomocą Process Street możesz uruchomić nieskończoną liczbę list kontrolnych!

  • Nadaj każdej liście kontrolnej nazwę zasobu/możliwości, którą analizujesz. ✏️

Jeśli chcesz później przejrzeć wyniki lub notatki, które zapisałeś na końcu każdej zarchiwizowanej listy kontrolnej, nadanie tej liście kontrolnej odpowiedniej nazwy znacznie ułatwi powrót do przeszłości.

  • Kompiluj swoje dane i wyniki.

Aby zobaczyć, jak się ze sobą porównują, utwórz skompilowany dokument, w którym wyszczególnisz wszystkie swoje zasoby i możliwości oraz wynik analizy VRIO przypisany do każdego z nich. Będzie to szczególnie wygodne, jeśli chcesz uzyskać pełny obraz wszystkich zasobów i możliwości jednocześnie. Sam dokument może mieć formę pliku Excel arkusz kalkulacyjny lub coś bardziej wizualnego, na przykład stół.

  • Skorzystaj z Zapiera.

Aby jeszcze bardziej ułatwić powyższy krok, możesz użyć Zapiera i Integracje Process Street aby zautomatyzować przesyłanie danych z Process Street do aplikacji takich jak Excel, Word lub gdziekolwiek indziej, gdzie chcesz przechowywać dane i wyniki analiz VRIO!

Na tym kończy się nasza lista wskazówek dotyczących poddawania się analizie VRIO wraz z naszą listą kontrolną. Nie musisz już współczuć, ponieważ w poniższej sekcji mamy dla Ciebie jeszcze bardziej korzystne i praktyczne treści. ⬇️

Dodatkowe zasoby zapewniające trwałą przewagę konkurencyjną

Posiadanie trwałej przewagi konkurencyjnej nie jest łatwym zadaniem.

Dlatego też, aby pomóc Ci w tej podróży, niemal każdego dnia tygodnia roboczego zapewniamy naszej społeczności wskazówki, wskazówki i spostrzeżenia, które pomogą Twojej firmie osiągnąć trwałą przewagę konkurencyjną.

Kładziemy duży ( Czytać: ogromny) nacisk na narzędzia, systemy, frameworki i procesy, które pomagają analizować zarówno pozytywne, jak i słabe strony Twojej firmy.

Teraz, kiedy powiedziałem wszystkie twoje urodziny przyszły jednocześnie wcześniej, właśnie to miałem na myśli.

Dlaczego?

Ponieważ zaraz znajdziesz listę postów na blogu związanych z analizą i zasoby szablonów, które pomogą Ci osiągnąć postęp – i pozostać przed nami – za zakrętem! Od analizy luk po analizę SWOT, analizę słów kluczowych po FMEA – te wspaniałe fragmenty treści naprawdę dotyczą Ciebie i Twojej firmy.

Na początek szablony.

Szablon analizy SWOT

ŁADOWAĆ oznacza S potrzebować, w skłonności, O możliwości i T grozi. Zasadniczo jest to podejście, które odkrywa mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia zarówno w ujęciu jakościowym, jak i I sposób ilościowy.

Analizę SWOT można przeprowadzić sprawnie i skutecznie, korzystając z naszego gotowego szablonu.

Kliknij tutaj, aby pobrać szablon analizy SWOT.

Szablon FMEA: Analiza przyczyn i skutków awarii

FMEA to kolejny akronim. Tym razem jednak to oznacza F szczęście M oda i To jest efekty A naliza.

Tryby awarii i analiza skutków to dwie różne rzeczy.

Tryby awarii można sprowadzić do sposobów, w jakie mogą wystąpić problemy.

Tymczasem analiza efektów jest proces o wysokiej wartości przyjrzenia się tym trybom awarii, a następnie zidentyfikowaniu ich wpływu.

Krótko mówiąc, FMEA to genialny system do wykrywania potencjalnych problemów i awarii, zanim one wystąpią, a następnie upewniania się, że tak się nie stanie!

Kliknij tutaj, aby pobrać szablon dla FMEA: Analiza trybów i skutków awarii.

Lista kontrolna analizy konkurencji sprzedażowej

Tak jak VRIO można wykorzystać do analizy konkurencji, w tym samym celu można również wykorzystać tę listę kontrolną analizy konkurencji sprzedażowej.

Zaletą tej listy kontrolnej jest jednak to, że szczegółowo omawia jeden konkretny aspekt: ​​sprzedaż.

Aby wyjaśnić niesamowitą użyteczność tej listy kontrolnej, przeczytaj ten cytat z: Aleks Galia , mój kolega z Process Street:

Niniejsza lista kontrolna ma na celu poprowadzenie Cię przez wszechstronną analizę konkurencji, która pomoże Ci określić Twoje przewagi w zakresie treści, cech produktu i cen, a także umożliwi uwzględnienie Twoich ustaleń w prezentacjach ofert.Aleks Galia , 8 list kontrolnych dotyczących zarządzania kontem zapewniających długoterminowy sukces klienta

Kliknij tutaj, aby uzyskać listę kontrolną analizy konkurencji sprzedażowej.

Lista kontrolna analizy konkurencji słów kluczowych w marketingu wydajnościowym (PPC).

Firmy nie mogą po prostu wiedzieć, że są lepsze od konkurencji – potencjalni klienci i konsumenci też muszą to wiedzieć.

Pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google to dla firmy jeden ze sposobów ugruntowania swojej wiedzy specjalistycznej.

Jednak wszystkie firmy konkurujące w tej samej dziedzinie lub branży walczą o miejsce na pierwszej stronie rankingu, czy to za pomocą środków organicznych, czy płatnych. Dlatego przed uruchomieniem jakichkolwiek płatnych reklam opartych na słowach kluczowych warto przeanalizować konkurencję, aby sprawdzić, czy istnieją możliwości przejęcia.

Nasza lista kontrolna analizy konkurencji słów kluczowych PPC sprawia, że ​​cały proces jest prosty. (Nie mówiąc już o szybkości.)

Kliknij tutaj, aby uzyskać listę kontrolną analizy konkurencji słów kluczowych w ramach marketingu efektywnościowego (PPC).

Lista kontrolna wyznaczania celów SMART

Po przeanalizowaniu aspektów Twojej firmy w naturalny sposób otrzymasz listę powiązanych celów, które chcesz osiągnąć.

Osiągnij je, korzystając z naszej listy kontrolnej wyznaczania celów SMART.

Został stworzony, aby pomóc Ci wyznaczać cele, a następnie osiągać je w zrównoważony i praktyczny sposób.

Ta lista kontrolna jest nie tylko pomocna w celach biznesowych, ale może być również używana w życiu osobistym!

Kliknij tutaj, aby uzyskać listę kontrolną dotyczącą wyznaczania celów SMART.

Dotyczy to naszych szablonów związanych z analizami, które pomogą Twojemu biznesowi błyskawicznie się rozwijać.

how to make note cards in word

Następna w kolejce jest lista postów na blogu, w których możesz się zanurzyć!

Posty na blogu dotyczące osiągnięcia trwałej przewagi konkurencyjnej

 • Analiza procesów biznesowych (bez ziewania łamiącego szczękę)
 • Analiza przepływu pracy: sekretny składnik sukcesu Apple
 • Analiza luk: jak wypełnić lukę między wydajnością a potencjałem
 • Szablon analizy SWOT: Co, jak i dlaczego? (Darmowy szablon)
 • Optymalizacja procesów biznesowych: co, jak, dlaczego? (Darmowe szablony)
 • Jak stworzyć zrównoważony biznes zapewniający długotrwały sukces
 • Zrównoważony rozwój gospodarczy zapewniający sukces: co to jest i jak go wdrożyć
 • 8 list kontrolnych dotyczących zarządzania kontem zapewniających długoterminowy sukces klienta
 • Praktyczny przewodnik dotyczący zwiększania produktywności dzięki mapowaniu procesów

Masz to.

Otrzymałeś mnóstwo informacji na temat VRIO, bezpłatną listę kontrolną analizy VRIO, wskazówki, jak z niej korzystać, a także dodatkowe szablony i wpisy na blogu, które pomogą Twojej firmie osiągnąć najlepszą możliwą wydajność!

Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, jak to wszystko będzie pozytywne ulepszyć swój biznes .

Czy przechodziłeś już analizę VRIO lub inny rodzaj analizy biznesowej? Jeśli tak, jak znalazłeś ten proces? Czy jest to coś, co robisz regularnie? Daj mi znać w sekcji komentarzy poniżej!


Zostaw Komentarz

W Tym Temacie

Trendy Na e-music

Jak zrobić klucz dychotomiczny w programie Microsoft Word
Jak zrobić klucz dychotomiczny w programie Microsoft Word
Dowiedz się, jak bez wysiłku utworzyć klucz dychotomiczny w programie Microsoft Word.
Jak znaleźć pakiet Microsoft Office w systemie Windows 10
Jak znaleźć pakiet Microsoft Office w systemie Windows 10
Dowiedz się, jak łatwo znaleźć pakiet Microsoft Office w systemie Windows 10. Zmaksymalizuj swoją produktywność dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku.
Co to jest proces? Nienudny przewodnik dla zwykłych ludzi
Co to jest proces? Nienudny przewodnik dla zwykłych ludzi
Co to jest proces? Są o wiele bardziej interesujące, niż mogłoby się wydawać, mimo że stanowią zestaw instrukcji, których należy przestrzegać od początku do końca.
Jak skonfigurować pocztę e-mail Microsoft Exchange na telefonie z Androidem
Jak skonfigurować pocztę e-mail Microsoft Exchange na telefonie z Androidem
Dowiedz się, jak łatwo skonfigurować pocztę Microsoft Exchange na telefonie z Androidem. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby zapewnić bezproblemową integrację.
Jak korzystać z pędzla w programie Microsoft Word
Jak korzystać z pędzla w programie Microsoft Word
Dowiedz się, jak używać pędzla w programie Microsoft Word, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku. Ulepszaj swoje dokumenty bez wysiłku.
Jak łączyć dokumenty Microsoft Word
Jak łączyć dokumenty Microsoft Word
Dowiedz się, jak bez wysiłku łączyć dokumenty Microsoft Word. Uprość przepływ pracy i zaoszczędź czas dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku.
Jak naprawić brak pobierania ze sklepu Microsoft Store
Jak naprawić brak pobierania ze sklepu Microsoft Store
Dowiedz się, jak rozwiązać problemy z pobieraniem w sklepie Microsoft Store, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku. Rozwiąż problem bez wysiłku i rozpocznij pobieranie ulubionych aplikacji.
Jak używać Diligent w zdaniu
Jak używać Diligent w zdaniu
Dowiedz się, jak skutecznie i pewnie używać słowa „diligent” w zdaniu, korzystając z naszego zwięzłego przewodnika, jak używać słowa diligent w zdaniu.
Jak znaleźć numer licencji QuickBooks
Jak znaleźć numer licencji QuickBooks
Dowiedz się, jak łatwo zlokalizować numer licencji QuickBooks, korzystając z tego przewodnika krok po kroku, jak znaleźć numer licencji QuickBooks.
Jak zmienić wyszukiwarkę w Microsoft Edge
Jak zmienić wyszukiwarkę w Microsoft Edge
Dowiedz się, jak łatwo zmienić wyszukiwarkę w przeglądarce Microsoft Edge i poprawić jakość przeglądania.
Jak wyłączyć kontrolę rodzicielską na koncie Microsoft
Jak wyłączyć kontrolę rodzicielską na koncie Microsoft
Dowiedz się, jak łatwo wyłączyć kontrolę rodzicielską na swoim koncie Microsoft. Przejmij kontrolę nad swoimi ustawieniami i ciesz się nieograniczonym dostępem.
Jak wstawić prostą pionową linię w programie Visio
Jak wstawić prostą pionową linię w programie Visio
Dowiedz się, jak łatwo wstawić prostą linię pionową w programie Visio, korzystając z tego przewodnika krok po kroku w artykule [Jak wstawić prostą linię pionową w programie Visio].