DOWINA DANUBIUS DCE SPE

DOWINA DANUBIUS DCE SPE

Nasza cena:2699,00
Dostępność:1 szt.
Dowina Danubius DCE LR Baggs Stage Pro Element

Modele Danubius występują z dwoma wersjami płyt wierzchnich. Wykonane są one z litego drewna świerkowego, zapewniającego nasycone, przejrzyste i jasne brzmienie, lub z litego cedru kanadyjskiego o ciepłej, klarownej barwie. W obydwu przypadkach instrumenty zwieńczone są bokami i tyłem z hebanu, o głębokim, pełnym tonie. Wykończenie jest matowe z pozostawionymi otwartymi porami drewna. Wszystkie gitary tej marki produkowane są w Słowacji.

Słowo "dowina" w języku staro-słowackim oznaczało dziewczynę. Jest to również nazwa fortecy, o której pierwsze wzmianki pochodzą już z 864 roku. To właśnie u jej podnóża znajduje się fabryka, w której produkowane są gitary Dowina. Danubius to łacińska nazwa rzeki Dunaj, u jego zbiegu, w miejscu, gdzie łączy się z rzeką Morawa, położona jest owa forteca.
TypDreadnough
LeworęcznaNie
Ilość strun6-strunowa
CutawayTak
ElektronikaTak
Typ elektronikiLR Baggs Stagepro Element
TopLity cedr
BokiPalisander
TyłPalisander
MostekHeban
PodstrunnicaHeban
Menzura650 mm
Ilość progów20
Szerokość siodełka45 mm
Kolor osprzętuChrom
Kolor gitaryNaturalny
WykończenieSatynowe

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Sprawdź naszą "Politykę prywatności". Polityka prywatności

Zamknij