Główny Jak To Działa Jak zatrzymać otwieranie przeglądarki Microsoft Edge

Opublikowane W Jak To Działa

8 min read · 15 days ago

Share 

Jak zatrzymać otwieranie przeglądarki Microsoft Edge

Jak zatrzymać otwieranie przeglądarki Microsoft Edge

Microsoft Edge to popularna przeglądarka internetowa stworzona przez Microsoftu . Ale może to być denerwujące, gdy otwiera się nieoczekiwanie lub uruchamia się podczas uruchamiania. Chcesz temu zapobiec? Możemy pomóc! Oto kilka skutecznych sposobów na utrzymanie Microsoft Edge’a od otwarcia przy uruchomieniu lub losowego wyskakiwania.

 1. Dostosuj ustawienia uruchamiania komputera, aby je wyłączyć Microsoft Edge’a od startu. W ten sposób nie musisz się martwić, że uruchomi się po uruchomieniu komputera.
 2. Możesz także dostosować jego zachowanie w pliku Microsoft Edge’a aplikacja. Przejdź do „Przy uruchomieniu” i wybierz, czy chcesz Microsoft Edge’a aby otworzyć ze stroną, wieloma stronami lub kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś.
 3. Oprogramowanie innych firm może również zapewnić kontrolę nad działaniem przeglądarki. Zarządzaj i personalizuj swoją przeglądarkę za pomocą tych narzędzi. Pomogą Ci przestać Microsoft Edge’a od wtargnięcia.

Czy wiedziałeś? A Badanie StatCounter w 2021 r znalazłem to Microsoft Edge’a ma udział w rynku światowym wynoszący ok 7% . Dzięki temu jest to obecnie jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych.

Zrozumienie problemu

Czy znalazłeś Microsoft Edge’a nieoczekiwane otwarcie? To może być irytujące! Oto kilka wskazówek uniemożliwić mu otwieranie się przy uruchomieniu i wyskakiwanie podczas przeglądania .

 1. Zmień domyślne ustawienia aplikacji w systemie Windows. W tym celu wybierz inną aplikację jako domyślną dla niektórych typów plików. To zapobiegnie Microsoft Edge’a od uruchomienia po uruchomieniu komputera.
 2. Sprawdź programy startowe komputera, aby zobaczyć, czy Microsoft Edge’a znajduje się na liście. Jeśli tak, wyłącz jego uruchamianie podczas uruchamiania.
 3. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i pliki cookie. Mogą powodować konflikty lub problemy z funkcjonalnością przeglądarki, prowadząc do niechcianych otwarć.

Kiedy w 2015 r Windows 10 został wydany, Microsoftu wprowadziła swoją przeglądarkę internetową – Microsoft Edge’a . Miało zastąpić Internet Explorera . Jednak wielu użytkowników nie mogło zapobiec jego pojawieniu się, a nawet odinstalować. Microsoftu ostatecznie rozwiązali ich obawy, zapewniając większą kontrolę nad domyślnymi ustawieniami aplikacji i umożliwiając łatwiejsze sposoby wyłączania Microsoft Edge’a uruchomienie.

Wykonaj poniższe kroki i przejmij kontrolę nad przeglądaniem. Ciesz się płynnym i nieprzerwanym korzystaniem z Internetu!

Krok 1: Wyłączanie przeglądarki Microsoft Edge przed otwarciem podczas uruchamiania

Chcesz usprawnić proces uruchamiania komputera? Pomocne może być wyłączenie otwierania przeglądarki Microsoft Edge podczas uruchamiania. Oto jak:

how to change time zone on teams
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Menedżer zadań.
 2. Kliknij kartę Uruchamianie.
 3. Znajdź Microsoft Edge na liście.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy Microsoft Edge i wybierz opcję Wyłącz.
 5. Zamknij okno.

Pozwoli to zaoszczędzić zasoby systemowe, co prowadzi do szybszego czasu uruchamiania. Ale możesz zrobić jeszcze więcej:

 • Odinstaluj niepotrzebne rozszerzenia przeglądarki.
 • Regularnie czyść pamięć podręczną i pliki cookie.

Te kroki zapobiegną nieoczekiwanemu otwarciu przeglądarki Microsoft Edge i zoptymalizują wydajność komputera.

Krok 2: Usuwanie Microsoft Edge z programów startowych

Microsoft Edge może być pomocny, ale może być również bardzo denerwujący, jeśli pojawia się, gdy tego nie chcesz, szczególnie podczas uruchamiania. Aby rozwiązać ten problem, możesz podjąć kroki!

Aby zablokować automatyczne otwieranie Edge'a:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Menedżer zadań.
 2. Kliknij kartę Uruchamianie.
 3. Poszukaj Microsoft Edge na liście programów startowych.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy Microsoft Edge i wybierz opcję Wyłącz.

Po wyłączeniu przeglądarki Microsoft Edge nie otworzy się ona po włączeniu komputera. Oszczędza to czas i zapobiega niepożądanym zakłóceniom.

Należy pamiętać, że wyłączenie Edge'a nie powoduje jego odinstalowania. Po prostu powstrzymuje go przed samodzielnym uruchomieniem.

Jeśli kiedykolwiek chcesz, aby Edge ponownie otwierał się przy uruchomieniu, wykonaj poniższe kroki i wybierz opcję Włącz.

Teraz wiesz, jak kontrolować przeglądanie, dostosowując programy startowe.

local account win 11

Konieczność wyłączenia przeglądarki Microsoft Edge pojawiła się, ponieważ użytkownicy byli sfrustrowani ciągłymi przerwami podczas uruchamiania komputera. Na szczęście Microsoft usłyszał ich oburzenie i zapewnił łatwy sposób zarządzania tą funkcją.

Krok 3: Wyłączanie wyskakujących okienek Microsoft Edge

Aby wyłączyć wyskakujące okienka Microsoft Edge, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz krawędź.
 2. Kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu.
 3. Wybierz Ustawienia z menu rozwijanego.
 4. W ustawieniach wybierz Uprawnienia witryny.
 5. W obszarze Uprawnienia kliknij Wyskakujące okienka i przekierowania.
 6. Wyłącz wyskakujące okienka i przekierowania.

Pamiętaj, że wyłączenie wyskakujących okienek może zakłócać działanie niektórych witryn lub funkcji. Dlatego zastanów się dwa razy, zanim dokonasz zmian.

Ponadto możesz zarządzać wyjątkami dla poszczególnych witryn. Kliknij Dodaj w sekcji wyjątków. Następnie możesz zezwolić lub zablokować wyskakujące okienka w tej witrynie.

Wykonując poniższe kroki, możesz wyłączyć irytujące wyskakujące okienka w Microsoft Edge.

Kiedyś miałem ten sam problem z otwieraniem Microsoft Edge podczas uruchamiania. Nie mogłem tego naprawić nawet różnymi rozwiązaniami. Ale potem znalazłem pomocny wątek na forum. Ktoś zasugerował skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Co zaskakujące, na moim komputerze znajdowało się oprogramowanie reklamowe, które powodowało wyskakujące okienka. Po usunięciu go za pomocą programu antywirusowego problem został rozwiązany. Jeśli więc po wykonaniu tych kroków nadal pojawiają się wyskakujące okienka, przeskanuj system w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Krok 4: Zmiana domyślnej przeglądarki

 1. Otwórz Ustawienia: Kliknij ikonę Windows w lewym dolnym rogu. W menu wybierz „Ustawienia”.
 2. Znajdź aplikacje domyślne: W menu Ustawienia kliknij „Aplikacje”. Otworzy się okno z różnymi opcjami związanymi z aplikacją.
 3. Wybierz przeglądarkę: W oknie aplikacji wybierz „Aplikacje domyślne” na pasku bocznym. Przewiń w dół i znajdź sekcję „Przeglądarka internetowa”. Wybierz żądaną przeglądarkę z listy rozwijanej.
 4. Potwierdź swój wybór: Po wybraniu preferowanej przeglądarki zamknij okno ustawień. Wybrana przeglądarka będzie opcją domyślną, a Microsoft Edge nie powinien się już otwierać.

Zmiana domyślnej przeglądarki może również wpłynąć na preferencje dotyczące obsługi poczty i plików. Rozważ je przed wprowadzeniem zmian.

Możesz dostosować sposób przeglądania i uniemożliwić otwieranie przeglądarki Microsoft Edge podczas uruchamiania. Jest to możliwe od lat 90. XX wieku, kiedy przeglądanie stron internetowych stało się głównym nurtem. Firma Microsoft wprowadziła przeglądarkę Internet Explorer, później zastąpioną przez Edge, jako przeglądarkę dla systemu operacyjnego Windows. Następnie konkurenci opracowali i promowali alternatywne przeglądarki, takie jak Mozilla Firefox, Google Chrome i Apple Safari.

Teraz zmiana domyślnej przeglądarki daje użytkownikom możliwość personalizacji przeglądania i zachęca do rywalizacji między programistami. Doprowadziło to do poprawy funkcji przeglądarek, środków bezpieczeństwa i zadowolenia użytkowników.

double spaced text

Wniosek

 1. Dostosuj ustawienia otwierając przeglądarkę i wybierając menu Ustawienia.
 2. Następnie wybierz opcję Podczas uruchamiania i wyłącz przełącznik umożliwiający automatyczne uruchamianie przeglądarki Microsoft Edge po zalogowaniu.
 3. Jeśli przeglądarka Microsoft Edge nadal pojawia się, gdy korzystasz z innych aplikacji lub witryn internetowych, wyłącz jej procesy w tle.
 4. Przejdź do Menedżera zadań, naciskając jednocześnie Ctrl + Shift + Esc.
 5. Przejdź do karty Procesy i znajdź Microsoft Edge.
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Zakończ zadanie.
 7. Regularnie czyść pamięć podręczną przeglądarki, aby uniemożliwić przeglądarce Microsoft Edge otwieranie stron z pamięci podręcznej po jej uruchomieniu.
 8. Pamiętaj o ponownym uruchomieniu komputera, aby zmiany zaczęły obowiązywać.
 9. Dzięki temu skutecznie zapobiegniesz nieoczekiwanemu otwarciu lub uruchomieniu przeglądarki Microsoft Edge.

Ciesz się płynniejszym przeglądaniem!


Zostaw Komentarz

W Tym Temacie

Trendy Na e-music

Jak znaleźć numer rozliczeniowy Etrade
Jak znaleźć numer rozliczeniowy Etrade
Dowiedz się, jak łatwo znaleźć numer rozliczeniowy Etrade, korzystając z tego przewodnika krok po kroku.
Jak wyłączyć aplikację Microsoft Verified Windows 11
Jak wyłączyć aplikację Microsoft Verified Windows 11
Dowiedz się, jak łatwo wyłączyć aplikację zweryfikowaną przez firmę Microsoft w systemie Windows 11. Uprość korzystanie z naszego przewodnika krok po kroku.
Jak zrobić reklamę w gazecie za pomocą programu Microsoft Word
Jak zrobić reklamę w gazecie za pomocą programu Microsoft Word
Dowiedz się, jak łatwo utworzyć reklamę prasową w programie Microsoft Word. Twórz profesjonalne reklamy, korzystając z instrukcji krok po kroku.
Jak uniemożliwić firmie Microsoft proszenie mnie o zalogowanie się do systemu Windows 11
Jak uniemożliwić firmie Microsoft proszenie mnie o zalogowanie się do systemu Windows 11
Masz dość ciągłych monitów o logowanie w systemie Windows 11? Z tego przydatnego przewodnika dowiesz się, jak uniemożliwić firmie Microsoft proszenie Cię o zalogowanie się.
Jak umieścić nagłówek w programie Microsoft Word
Jak umieścić nagłówek w programie Microsoft Word
Dowiedz się, jak łatwo umieścić nagłówek w programie Microsoft Word, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku. Popraw organizację i formatowanie dokumentów bez wysiłku.
Jak dokonać krótkiej sprzedaży na Etrade
Jak dokonać krótkiej sprzedaży na Etrade
Dzięki temu obszernemu przewodnikowi dowiesz się, jak prowadzić krótką sprzedaż na Etrade i maksymalizować swoje możliwości inwestycyjne.
Jak kupić program Microsoft Word bez subskrypcji
Jak kupić program Microsoft Word bez subskrypcji
Dowiedz się, jak kupić program Microsoft Word bez subskrypcji. Pobierz pełną wersję bezproblemowo i ciesz się wszystkimi jej funkcjami.
Jak odinstalować pakiet Microsoft Office
Jak odinstalować pakiet Microsoft Office
Dowiedz się, jak łatwo odinstalować pakiet Microsoft Office z komputera. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby przeprowadzić bezproblemowy proces usuwania.
Jak podłączyć bezprzewodową klawiaturę Microsoft
Jak podłączyć bezprzewodową klawiaturę Microsoft
Dowiedz się, jak łatwo podłączyć klawiaturę bezprzewodową Microsoft, korzystając z instrukcji krok po kroku. Uprość proces konfiguracji i zwiększ wygodę pisania.
Jak korzystać z narzędzia do sprzedaży biletów ServiceNow
Jak korzystać z narzędzia do sprzedaży biletów ServiceNow
Z tego obszernego przewodnika dowiesz się, jak korzystać z narzędzia do sprzedaży biletów ServiceNow. Uzyskaj instrukcje krok po kroku dotyczące konfiguracji i korzystania z tego potężnego narzędzia do sprzedaży biletów, aby usprawnić przepływ pracy.
Jak dodać program Microsoft Word do pulpitu
Jak dodać program Microsoft Word do pulpitu
Dowiedz się, jak łatwo dodać program Microsoft Word do komputera. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby zapewnić bezproblemową obsługę.
Jak nauczyć się usługi ServiceNow: przewodnik
Jak nauczyć się usługi ServiceNow: przewodnik
Dowiedz się o usłudze ServiceNow dzięki temu obszernemu przewodnikowi! Uzyskaj instrukcje krok po kroku dotyczące korzystania z ServiceNow, od konfiguracji konta po tworzenie przepływów pracy.