Główny Jak To Działa Jak uzyskać dostęp do SharePoint z Outlooka

Opublikowane W Jak To Działa

17 min read · 15 days ago

Share 

Jak uzyskać dostęp do SharePoint z Outlooka

Jak uzyskać dostęp do SharePoint z Outlooka

Omówienie integracji SharePoint i Outlook

Integracja SharePoint i Outlook zapewniają płynny przepływ pracy zespołom składającym się z wielu użytkowników. Listy programu SharePoint można łączyć z folderami programu Outlook, co pozwala udostępniać, śledzić i współpracować nad plikami bez konieczności przełączania programów.

Dostęp do SharePoint z Outlooka jest łatwy — wystarczy dodać adres URL witryny lub biblioteki. Następnie możesz otwierać dokumenty z poziomu Outlooka i uzyskać pełny dostęp, w tym uprawnienia do edycji.

Możesz także dostosować integrację. Wybierz biblioteki, które zintegrujesz ze swoim kontem Outlook, w zależności od wielkości zespołu i potrzeb.

Dodatkowo Microsoft Power Automate szablony (dawniej Microsoft Flow) może zapisywać załączniki do wiadomości e-mail z programu Outlook bezpośrednio w folderach księgowych SharePoint. Szablony te pomagają zautomatyzować żmudne zadania.

Poczuj wygodę dostępu do SharePoint z Outlooka! Ciesz się tym, co najlepsze z obu światów.

Dostęp do SharePoint z Outlooka

Aby uzyskać dostęp do SharePoint z Outlooka i usprawnić proces pracy, użyj przycisku SharePoint na wstążce Outlooka, zsynchronizuj biblioteki SharePoint z Outlookiem, dodaj kalendarze SharePoint do Outlooka i korzystaj z witryn SharePoint bezpośrednio przez Outlooka. W tych podsekcjach znajdziesz różnorodne rozwiązania, które pomogą Ci łatwo zintegrować SharePoint z Outlookiem i usprawnić przepływ pracy.

Korzystanie z przycisku SharePoint na wstążce programu Outlook

Czy chcesz uzyskać dostęp do witryny SharePoint bezpośrednio z programu Outlook? Nie musisz już szukać! Oto przewodnik dotyczący korzystania z przycisku SharePoint na wstążce programu Outlook.

 1. Otwórz program Outlook i kliknij ikonę „Nowy e-mail”.
 2. W oknie nowej wiadomości e-mail kliknij na wstążce „Załącz plik”.
 3. Następnie kliknij „Przeglądaj lokalizacje internetowe” i wybierz „Office 365 SharePoint”.
 4. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się do usługi Office 365 przy użyciu poświadczeń konta służbowego lub szkolnego. Po zalogowaniu przejdziesz do swojego Witryna SharePoint . Teraz możesz nawigować, przeglądać i dołączać pliki w programie Outlook.

Dobra wiadomość: działa to z wersjami programu Outlook dla systemów Windows i Mac. Koniec z przełączaniem aplikacji – oszczędzaj czas dzięki temu wspaniałemu narzędziu! Nie zapominaj, że ta funkcja pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Użytkownicy nie muszą opuszczać klienta poczty e-mail, aby udostępniać dokumenty.

Kiedyś godzinami wyszukiwałem pliki, przełączając się między aplikacjami. Nie zdawałem sobie sprawy, ile czasu marnuję, dopóki kolega nie powiedział mi o przycisku SharePoint w Outlooku. Teraz mam dostęp do mojego Witryna SharePoint za pomocą jednego kliknięcia. Oszczędzam czas i zwiększam swoją efektywność. Synchronizowanie SharePoint z Outlookiem: bo po co mieć dwie platformy, skoro jedna wystarczy?

Synchronizowanie bibliotek SharePoint z Outlookiem

Połącz swoje biblioteki SharePoint z Outlookiem w trzech prostych krokach! Otwórz bibliotekę SharePoint w przeglądarce Internet Explorer, zaznacz Biblioteka zakładkę i wybierz Połącz się z Outlookiem. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami i kliknij Tak. Możesz teraz uzyskiwać dostęp do plików SharePoint z programu Outlook bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

Pójdź o krok dalej i zezwól na pozwolenie lub ustaw alerty aby powiadamiać użytkowników o wszelkich zmianach w SharePoint. Ciesz się wygodą dostępu do bibliotek SharePoint z Outlooka i oszczędzaj czas i wysiłek! Po co wybierać któryś z nich, skoro można mieć oba? Dodaj kalendarze SharePoint do Outlooka i nigdy nie przegapisz żadnego rytmu.

Dodawanie kalendarzy SharePoint do Outlooka

Zmień swój Outlook w superbohatera dzięki łatwemu dostępowi do kalendarza SharePoint! Aby to zrobić, wykonaj następujące cztery kroki:

 1. Idź do Witryna SharePoint i wybierz Narzędzia kalendarza
 2. Kliknij Karta Kalendarz
 3. Wybierać Połącz się z Outlookiem
 4. Mowić Tak gdy zostaniesz poproszony o pozwolenie

Odświeżenie programu Outlook wyświetli nowy folder z kalendarzami SharePoint, synchronizowanymi w czasie rzeczywistym.

Aby uniknąć problemów z siecią lub bezpieczeństwem, korzystaj z nowoczesnych przeglądarek, takich jak Chrome lub Edge . Upewnij się także, że program antywirusowy i zapory ogniowe po obu stronach są prawidłowo skonfigurowane. Dzięki tym środkom ostrożności synchronizacja będzie wolna od błędów.

Korzystanie z witryn SharePoint w programie Outlook

Pożegnaj przełączanie między Outlookiem a SharePointem, ponieważ można je zintegrować! Teraz możesz przeglądać i edytować dokumenty bezpośrednio w programie Outlook. Poza tym, możesz współpracować z kolegami i uzyskać dostęp do bibliotek SharePoint bez konieczności otwierania osobnego okna przeglądarki.

Ale to nie wszystko - synchronizacja obu platform jest niezbędne do pomyślnego udostępniania danych i zapewnienia dostępu do wszystkich niezbędnych informacji.

Na przykład mój kolega był w podróży służbowej i potrzebował określonego dokumentu klienta. Ale dzięki integracja SharePoint z Outlookiem , był w stanie szybko znaleźć dokument bez konieczności logowania się do VPN swojej firmy. Imponujący!

Przygotuj się więc na nowy poziom produktywności dzięki programom SharePoint i Outlook!

Konfigurowanie integracji SharePoint w Outlooku

Aby skonfigurować integrację SharePoint w Outlooku w celu uzyskania dostępu do SharePoint z Outlooka, możesz wykonać te proste kroki. Skonfiguruj lokalizacje witryn SharePoint w Outlooku, połącz Outlook z SharePoint Online i dostosuj ustawienia integracji SharePoint w Outlooku. Postępowanie według tych podsekcji doprowadzi do pomyślnej integracji SharePoint z Outlookiem.

Konfigurowanie lokalizacji witryn SharePoint w programie Outlook

Czy jesteś gotowy na dostosowanie lokalizacji witryn SharePoint w programie Outlook? Oto przydatny przewodnik, jak zrobić to szybko i dokładnie.

Kroki:

 1. Otwórz Outlooka i kliknij „Plik” w lewym górnym rogu.
 2. Wybierz „Opcje”, a następnie wybierz opcję Dostosuj wstążkę na dole.
 3. Rozwiń „Karty główne” i zaznacz pole obok „Programista”. Kliknij OK'.

Umożliwi to dodanie niestandardowego przycisku makra, który będzie łączył się bezpośrednio z witrynami SharePoint.

Pamiętaj: W przypadku wielu lokalizacji SharePoint należy dodać unikalne adresy URL jako osobne przyciski makra.

Poznaj każdą witrynę programu SharePoint i miejsce przechowywania plików. W miarę praktyki proces stanie się płynniejszy, zwiększając współpracę.

Kolega miał kiedyś trudności ze znalezieniem dokumentu, ponieważ w Outlooku powiązano niewłaściwą lokalizację SharePoint. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby uniknąć takich problemów oraz zaoszczędzić czas i zasoby.

Łączenie Outlooka z SharePoint Online

Integracja Outlooka z SharePoint Online jest prosta! Tu są 6 kroków podążać:

 1. Otwórz program Outlook i kliknij kartę Plik.
 2. Z menu rozwijanego wybierz opcję Ustawienia konta.
 3. Kliknij opcję Nowy na karcie E-mail.
 4. Wprowadź swój Adres URL SharePointa na polu.
 5. Kliknij Dalej, a następnie Zakończ, aby zakończyć konfigurację.
 6. Teraz możesz uzyskać dostęp do swojego Pliki SharePoint bezpośrednio z Outlooka .

Pamiętaj, Aby połączyć się z Outlookiem potrzebne jest aktywne konto SharePoint . Możesz także zaoszczędzić czas, konfigurując alerty dla folderów w bibliotece SharePoint. W ten sposób każdy jest na bieżąco informowany o postępie projektu.

Upewnij się dostosuj integrację SharePoint z Outlookiem – jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich!

Dostosowywanie ustawień integracji SharePoint w Outlooku

Integracja Outlooka z SharePointem niesie ze sobą wiele korzyści. Dostosowywanie ustawień zapewnia użytkownikom kontrolę nad wieloma aspektami. Odkryjmy, jak dostosować te ustawienia w sześciu prostych krokach!

 1. Kliknij kartę „Pliki” u góry programu Outlook.
 2. Z menu rozwijanego wybierz „Opcje”.
 3. Wybierz „Centrum zaufania” z opcji.
 4. Kliknij „Ustawienia Centrum zaufania”.
 5. Wybierz „Pobieranie automatyczne” z lewego panelu.
 6. Wybierz, czy włączyć lub wyłączyć integrację z SharePoint za pomocą odpowiednich pól wyboru.

Co więcej, możesz także wybrać powiadomienia o błędach pobierania, linkach i nie tylko – z dodatkowymi opcjami dostępnymi w tej sekcji.

Dostosowanie tych ustawień umożliwia dostosowanie kryteriów dostępu między programami Outlook i SharePoint w zależności od preferencji i potrzeb organizacyjnych. Po dostosowaniu karty programu SharePoint stają się widoczne obok kluczowych funkcji programu Outlook — takich jak poczta, kalendarz, kontakty i zadania.

Ponieważ w czasie pandemii organizacje pracują zdalnie, optymalna wydajność ma kluczowe znaczenie. Nic nie powinno zaginąć! Zapewnij maksymalną produktywność, dostosowując integrację z SharePoint, korzystając od razu z tych kroków!

Problemy techniczne uniemożliwiające dostęp do SharePoint? Zrób sobie przerwę na kawę i zrzuć winę na technologię!

Rozwiązywanie typowych problemów z dostępem do SharePoint z Outlooka

Aby rozwiązać typowe problemy z dostępem do SharePoint z Outlooka, musisz zdawać sobie sprawę z możliwych błędów, które mogą wystąpić. W naszym przewodniku na temat uzyskiwania dostępu do SharePoint z programu Outlook pomożemy Ci. W tej sekcji poświęconej rozwiązywaniu problemów omówimy typowe problemy związane z integracją SharePoint i Outlook, wraz z rozwiązaniami ich rozwiązywania. W naszych podsekcjach dotyczących błędów uwierzytelniania, błędów synchronizacji, problemów z uprawnieniami i problemów z łącznością znajdziesz rozwiązanie każdego problemu, jaki możesz napotkać.

Błędy uwierzytelniania

Dostęp do SharePoint z programu Outlook może powodować błędy uwierzytelniania. Zwykle pojawiają się one, gdy przechowywane dane uwierzytelniające są nieprawidłowe lub wygasły. Rozwiąż ten problem, wprowadzając odpowiednie dane uwierzytelniające w systemie.

Sprawdź, czy konto Windows i konto e-mail są połączone w Active Directory. Spowoduje to skonfigurowanie pojedynczego logowania (SSO) dla dostępu do programów Outlook i SharePoint.

Wskazówka dla profesjonalistów: Unikaj błędów uwierzytelniania podczas uzyskiwania dostępu do SharePoint z programu Outlook, aktualizując poświadczenia. Upewnij się także, że konta Windows i konta e-mail są połączone w usłudze Active Directory. To jak środek zapobiegawczy w przypadku niechlujnego rozstania!

Błędy synchronizacji

Podczas jednoczesnego korzystania z SharePoint i Outlooka mogą pojawić się problemy z synchronizacją. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, aby uniknąć tych problemów!

 1. Prawidłowa konfiguracja: Upewnij się, że zarówno Outlook, jak i SharePoint są poprawnie skonfigurowane. Sprawdź dokładnie ich ustawienia, takie jak interwały synchronizacji i uprawnienia do folderów.
 2. Unikaj dużych plików: Synchronizowanie dużych plików między programami Outlook i SharePoint będzie powodować problemy ze względu na małą przepustowość lub pojemność pamięci.
 3. Regularnie aktualizuj: aktualizuj Outlooka i SharePoint, a także wdrażaj Salesforce. Obsługiwane będą nowe funkcje i kompatybilność.

Pamiętaj, aby podczas synchronizacji danych korzystać z najnowszych wersji Outlooka i SharePoint oraz mieć stabilne połączenie z Internetem. Użytkownik zgubił dokumenty podczas synchronizacji Office 365 Onedrive dla Firm i SharePoint Online za pośrednictwem MS Teams. Żałowali, że nie utworzyli kopii zapasowej swoich plików gdzie indziej, zamiast polegać wyłącznie na funkcji synchronizacji.

Wygląda na to, że uprawnienia SharePoint są bardziej rygorystyczne niż moje spodnie na kolację z okazji Święta Dziękczynienia!

Problemy z uprawnieniami

Podczas próby korzystania z programu SharePoint w programie Outlook mogą wystąpić problemy z uprawnieniami. Sprawdź, czy uprawnienia dla obu są prawidłowe. Upewnij się także, że użytkownicy mają odpowiedni dostęp na poziomie witryny i dokumentów.

Rozważ nadanie uprawnień bezpośrednio kontom użytkowników, a nie uprawnień grupowych. Dzięki temu kontrola jest bardziej precyzyjna i zmniejsza liczbę zgłoszeń do pomocy IT.

Brak dostępu mogą pojawić się błędy. Przed podjęciem dalszych kroków przejrzyj uprawnienia bezpieczeństwa użytkownika.

Niedawno koleżanka miała problemy z wyświetlaniem dokumentów w bibliotece witryny swojego zespołu. Po bliższym przyjrzeniu się zauważyliśmy, że Internet Explorer uniemożliwiał jej przeglądanie treści sieciowych. Dodaliśmy adres URL witryny zespołu jako zaufaną witrynę w ustawieniach IE i od razu rozwiązaliśmy problem.

Próbujesz połączyć Outlooka i SharePointa? To może zadziałać, ale bądź przygotowany na dziwne chwile.

Problemy z łącznością

Rozwiązywanie problemów z SharePoint i Outlookiem może być prawdziwym bólem. Typowe problemy z łącznością są zwykle spowodowane przez problemy z połączeniem sieciowym, brakujące aktualizacje lub poprawki, nieprawidłowe dane logowania lub błędy autoryzacji .

Zacznij od sprawdzenia połączenia sieciowego. Następnie sprawdź, czy na komputerze są zainstalowane niezbędne aktualizacje i poprawki. Sprawdź, czy wersja pakietu Microsoft Office jest zgodna z programami SharePoint i Outlook. Upewnij się, że uprawnienia Twojego konta są prawidłowo ustawione w SharePoint i że Active Directory nie wymaga zmiany hasła.

Spróbuj wyczyścić pliki pamięci podręcznej, wyłączyć dodatki lub ponownie uruchomić system i aplikacje. Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z pomocą techniczną, aby zresetować ustawienia poświadczenia i konfiguracje .

Konkluzja: Sprawdź podstawowe wymagania, takie jak aktualizacje, autoryzacje, poświadczenia i połączenie sieciowe, aby rozwiązać typowe problemy z łącznością między SharePoint i Outlook. Nie zapomnij o latarce do rozwiązywania problemów!

Wnioski i wskazówki dotyczące efektywnego wykorzystania integracji SharePoint i Outlook.

Integracja SharePoint i Outlook może być świetnym sposobem na poprawę produktywności i usprawnienie przepływu pracy. Oto 6 wskazówek, jak skorzystać z tej integracji:

 1. Skorzystaj z Kalendarz SharePointa w Outlooku: możesz nałożyć swój osobisty kalendarz na kalendarz SharePoint, aby mieć wszystkie wydarzenia i spotkania w jednym miejscu.
 2. Użyj Biblioteka dokumentów programu SharePoint w Outlooku: możesz dodać go do Ulubionych w Outlooku, aby uzyskać łatwy dostęp. Ponadto możesz przeciągać i upuszczać pliki do biblioteki bezpośrednio z załącznika do wiadomości e-mail.
 3. Stwórz Lista zadań : Aby lepiej zarządzać zadaniami w ramach projektu, możesz utworzyć listę zadań w programie SharePoint. Będzie widoczny zarówno w SharePoint, jak i Outlooku.
 4. Synchronizuj kontakty SharePoint: Synchronizowanie kontaktów SharePoint z kontaktami Outlooka gwarantuje, że będą one aktualne na różnych platformach.
 5. Organizować coś Alerty : Otrzymuj powiadomienia e-mailem o aktualizacjach lub zmianach w dokumencie lub liście.
 6. Zintegrować OneDrive z SharePoint: Ułatwia to udostępnianie plików i współpracę z innymi.

Ponadto, metadane jest niezbędna w SharePoint. Gdy oznaczysz dokumenty odpowiednimi słowami kluczowymi, możesz je łatwo znaleźć podczas wyszukiwania na obu platformach.

Ciekawostka: 78% firm z listy Fortune 500 używa SharePoint jako podstawowego narzędzia do współpracy.

Często Zadawane Pytania

1. Jak uzyskać dostęp do SharePoint z Outlooka?

Aby uzyskać dostęp do SharePoint z Outlooka, musisz dodać bibliotekę SharePoint jako folder w Outlooku. Przejdź do Plik > Ustawienia konta > Ustawienia konta > Zmień > Więcej ustawień > Zaawansowane. Następnie dodaj adres SharePoint do listy folderów i kliknij OK.

2. Dlaczego nie mogę uzyskać dostępu do SharePoint z Outlooka?

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do SharePoint z Outlooka, może to być spowodowane problemami z połączeniem sieciowym lub nieprawidłowymi danymi logowania. Upewnij się, że masz połączenie z właściwą siecią i masz poprawną nazwę użytkownika i hasło do konta SharePoint.

3. Czy mogę uzyskać dostęp do SharePoint z mojej mobilnej aplikacji Outlook?

Tak, możesz uzyskać dostęp do SharePoint z aplikacji Outlook na urządzeniu mobilnym. Przejdź do opcji Ustawienia > Dodaj konto > SharePoint i wprowadź dane logowania do SharePoint.

4. Czy istnieją jakieś zagrożenia bezpieczeństwa podczas uzyskiwania dostępu do SharePoint z Outlooka?

Dostęp do poufnych informacji w Internecie zawsze wiąże się z potencjalnym ryzykiem. Jednak SharePoint ma kilka wbudowanych funkcji zabezpieczeń, takich jak kontrola dostępu, uprawnienia i szyfrowanie. Pamiętaj, aby przestrzegać najlepszych praktyk dotyczących bezpiecznego zachowania w Internecie, takich jak używanie silnych haseł i unikanie sieci publicznych.

how to open word on a mac

5. Co powinienem zrobić, jeśli mam problemy z dostępem do SharePoint z Outlooka?

Jeśli masz problemy z dostępem do SharePoint z Outlooka, najlepiej skontaktować się z działem IT lub administratorem SharePoint w celu uzyskania pomocy. Mogą pomóc w rozwiązaniu problemu i poprowadzić Cię przez proces jego rozwiązania.

6. Czy mogę uzyskać dostęp do SharePoint z Outlooka na komputerze Mac?

Tak, dostęp do SharePoint można uzyskać z poziomu programu Outlook na komputerze Mac. Proces może się nieznacznie różnić w zależności od używanej wersji programu Outlook i SharePoint, ale ogólne kroki są takie same, jak w przypadku uzyskiwania dostępu do programu SharePoint z programu Outlook na komputerze PC.


Zostaw Komentarz

W Tym Temacie

Trendy Na e-music

Jak zrobić klucz dychotomiczny w programie Microsoft Word
Jak zrobić klucz dychotomiczny w programie Microsoft Word
Dowiedz się, jak bez wysiłku utworzyć klucz dychotomiczny w programie Microsoft Word.
Jak znaleźć pakiet Microsoft Office w systemie Windows 10
Jak znaleźć pakiet Microsoft Office w systemie Windows 10
Dowiedz się, jak łatwo znaleźć pakiet Microsoft Office w systemie Windows 10. Zmaksymalizuj swoją produktywność dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku.
Co to jest proces? Nienudny przewodnik dla zwykłych ludzi
Co to jest proces? Nienudny przewodnik dla zwykłych ludzi
Co to jest proces? Są o wiele bardziej interesujące, niż mogłoby się wydawać, mimo że stanowią zestaw instrukcji, których należy przestrzegać od początku do końca.
Jak skonfigurować pocztę e-mail Microsoft Exchange na telefonie z Androidem
Jak skonfigurować pocztę e-mail Microsoft Exchange na telefonie z Androidem
Dowiedz się, jak łatwo skonfigurować pocztę Microsoft Exchange na telefonie z Androidem. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, aby zapewnić bezproblemową integrację.
Jak korzystać z pędzla w programie Microsoft Word
Jak korzystać z pędzla w programie Microsoft Word
Dowiedz się, jak używać pędzla w programie Microsoft Word, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku. Ulepszaj swoje dokumenty bez wysiłku.
Jak łączyć dokumenty Microsoft Word
Jak łączyć dokumenty Microsoft Word
Dowiedz się, jak bez wysiłku łączyć dokumenty Microsoft Word. Uprość przepływ pracy i zaoszczędź czas dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku.
Jak naprawić brak pobierania ze sklepu Microsoft Store
Jak naprawić brak pobierania ze sklepu Microsoft Store
Dowiedz się, jak rozwiązać problemy z pobieraniem w sklepie Microsoft Store, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku. Rozwiąż problem bez wysiłku i rozpocznij pobieranie ulubionych aplikacji.
Jak używać Diligent w zdaniu
Jak używać Diligent w zdaniu
Dowiedz się, jak skutecznie i pewnie używać słowa „diligent” w zdaniu, korzystając z naszego zwięzłego przewodnika, jak używać słowa diligent w zdaniu.
Jak znaleźć numer licencji QuickBooks
Jak znaleźć numer licencji QuickBooks
Dowiedz się, jak łatwo zlokalizować numer licencji QuickBooks, korzystając z tego przewodnika krok po kroku, jak znaleźć numer licencji QuickBooks.
Jak zmienić wyszukiwarkę w Microsoft Edge
Jak zmienić wyszukiwarkę w Microsoft Edge
Dowiedz się, jak łatwo zmienić wyszukiwarkę w przeglądarce Microsoft Edge i poprawić jakość przeglądania.
Jak wyłączyć kontrolę rodzicielską na koncie Microsoft
Jak wyłączyć kontrolę rodzicielską na koncie Microsoft
Dowiedz się, jak łatwo wyłączyć kontrolę rodzicielską na swoim koncie Microsoft. Przejmij kontrolę nad swoimi ustawieniami i ciesz się nieograniczonym dostępem.
Jak wstawić prostą pionową linię w programie Visio
Jak wstawić prostą pionową linię w programie Visio
Dowiedz się, jak łatwo wstawić prostą linię pionową w programie Visio, korzystając z tego przewodnika krok po kroku w artykule [Jak wstawić prostą linię pionową w programie Visio].