Musoneo Kompresja Dynamiki BOX

Nasza cena:42,99
Dostępność:1 szt.
Kompresja dynamiki - wersja pudełkowa
Czas: 03h 16m 07s / 31 części

Kompresja to obok korekcji jedno z podstawowych narzędzi realizacji dźwięku. Kurs pt.  "Kompresja dynamiki" to najbardziej wyczerpujące opracowanie na ten temat dostępne obecnie online w języku polskim. Wszystkie odcinki, bez wyjątków, zawierają przykłady dźwiękowe.

Zaczynamy od podstaw, czyli zasady działania kompresora. Szczegółowo omawiamy zarówno typowe, jak i rzadziej wykorzystywane funkcje, jak choćby regulacja kolana charakterystyki kompresji, tryb RMS czy obwód side-chain.

Następnie omawiamy różne rodzaje kompresorów. Na warsztat bierzemy kompresory optyczne, VCA, Vari-mu i typu FET. Prezentujemy najsłynniejsze urządzenia sprzętowe, ich budowę oraz zalety i wady zastosowanych rozwiązań. Na przykładach dźwiękowych pokażemy ich klony w akcji, wskazując na typowe zastosowania każdego z nich. Dobrym przykładem może być odcinek o kompresorach VCA. Prezentujemy w nim słynny SSL Buss Compressor oraz jego wirtualny odpowiednik. Na przykładzie profesjonalnie przygotowanego miksu w stylistyce funk, pokazujemy jak uzyskać owo dynamiczne, ciepłe brzmienie, tak charakterystyczne dla miksów stworzonych w oparciu o wielkoformatowe konsolety tego słynnego brytyjskiego producenta.

Włożyliśmy w wyżej wymienione odcinki szczególno wiele pracy, abyście bez trudu mogli dobrać odpowiedni w danej sytuacji typ kompresji oraz jej parametry. Bo jak się przekonacie, obsługa wielu klasyków jest zupełnie inna niż typowych kompresorów... A dotyczy to w zasadzie wszystkich istotnych ustawień.

W trzech osobnych odcinkach omawiamy obsługę pokładowego kompresora Ableton Live 9 oraz jego najróżniejsze tryby i widoki, z którymi zapewne spotkacie się prędzej czy później w innych kompresorach programowych i sprzętowych. Kolejna godzina lekcyjna upływa nam na przedstawieniu zalecanych ustawień kompresji dla wybranych elementów miksu (wokalu, fortepianu, gitary akustycznej i basu). Korzystamy głównie z narzędzi programu Live 9 oraz kompresorów marki Waves, ale prezentowane techniki możecie przenieść na grunt dowolnej platformy DAW.

Dalej robi się jeszcze ciekawiej. Omawiamy stosowane w nowoczesnych produkcjach muzycznych zaawansowane techniki kompresji, m.in. efekt pompowania, kompresję nowojorską oraz metody wzmocnienia niskiego zakresu bez istotnego wpływu na obwiednię sygnału.

Rozszyfrowujemy dla Was także kompresję wielopasmową. W centrum naszych zainteresowań są strategie kompresji pasmowej na etapie masteringu. W kolejnych odcinkach stawiamy sobie za cel uzyskanie kolejno: 1. okrągłego w dole i klarownego w górze brzmienia, 2. szerokiej bazy stereo oraz 3. dynamicznego brzmienia, typowego dla nagrań rockowych. Wyczerpująco, zwięźle i przy dużej dawce przykładów muzycznych!

Wisienką na torcie jest studium przypadku, w którym przedstawiamy różne zabiegi z użyciem kompresorów na przykładzie profesjonalnie zrealizowanej sesji w stylistyce klubowej.

Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i wszystkich tych, którzy chcą uporządkować i poszerzyć swoją wiedzę na temat zastosowań kompresji.

Z kursu dowiesz się m.in.:
 • jak działa kompresor?
 • jakie są najczęstsze zastosowania kompresji?
 • do czego służą różne tryby pracy i dodatkowe funkcje kompresorów?
 • jakie są rodzaje kompresorów oraz ich budowa oraz własności brzmieniowe?
 • jakie są typowe zastosowania i zalecane ustawienia dla różnych konstrukcji (VCA, FET, Vari-mu, optyczne)?
 • co to jest kompresja sumy i jak ją stosować?
 • jakie ustawienia są zwykle właściwe dla wokalu, basu, gitary czy werbla?
 • jakie są zalety dwustopniowej kompresji?
 • jak wystrzec się błędów?
 • jak korzystać z obwodu side-chain?
 • co to jest kompresja równoległa / nowojorska i jak ją stosować?
 • jak działa kompresor wielopasmowy?
 • czym kierować się podczas podziału pasma na kilka podzakresów?
 • jakie są zalecane ustawienia w poszczególnych pasmach?
 • poznasz przykładowe strategii kompresji pasmowej dla uzyskania klarownego, szerokiego i dynamicznego brzmienia miksu lub partii bębnów.
 • dowiesz się, jak świadomie korzystać z kompresji i kiedy... z niej nie korzystać!
Po zakupie kursu otrzymasz pudełko z licencją upoważniającą do 180-dniowej subskrypcji na oglądanie kursu ONLINE.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Sprawdź naszą "Politykę prywatności". Polityka prywatności

Zamknij