Musoneo Efekty Typu Delay BOX

Nasza cena:59,99
Dostępność:1 szt.
Efekty typu delay i ich tajemnice - wersja pudełkowa

Czas: 03h 33m 24s / 44 części

W tym kursie prezentujemy pełne spektrum efektów typu delay, korzystając wyłącznie z darmowych wtyczek, z których większość jest dostępna zarówno na komputery PC, jak i MAC.

Delay to jeden z pierwszych efektów, jakie stosowano podczas realizacji nagrań. Krótkie echo na wokalu to znak rozpoznawczy rockabilly, taśmowy delay w pętli sprzężenia zwrotnego to fundament głębokich dubowych rytmów oraz reggae. Bez linii opóźniających, bo tak nazywa się pojedyncze efekty tego typu, nie byłoby charakterystycznych efektów specjalnych używanych w filmach science-fiction z lat 60. i 70. Efekty tego typu są także nierozerwalnie związane z syntezatorami niemal od samego początku ich istnienia.

DDL (ang. digital delay line) to nie tylko echo i odbicia synchronizowane z tempem, ale także bogata grupa efektów modulacyjnych. W oparciu o opóźnienia i ich przekształcenia powstaje większość algorytmów typu chorus, flanger, vibrato, slap back czy metaliczny efekt odbić w tunelu.

Ze stosowaniem DDL (digital delay line) wiąże się wiele zjawisk fizycznych oraz psycho-akustycznych, jak choćby efekt Haasa. Nakładanie dźwięków opóźnionych względem siebie skutkuje zmianami ich charakterystyki pasmowej, a w połączeniu z ustawieniami w panoramie wpływa także na pozorne umiejscowienie źródła dźwięku itd. Wreszcie delay to prawdopodobnie najpotężniejsze narzędzie kreowania przestrzeni w nagraniach stereofonicznych, które często w większym stopniu niż inne efekty decydują o tym, że postrzegamy dane nagranie jako zrealizowane w sposób profesjonalny. Pokażemy Wam, w jaki sposób ustalić zakres, prędkość a nawet kształt modulacji czasu opóźnienia, aby uzyskać całą masę ciekawych efektów.

UWAGA! Po raz pierwszy wszystkie prezentacje prowadzimy wyłącznie w oparciu o starannie wyselekcjonowane, darmowe procesory wtyczkowe. Nie ma więc żadnego znaczenia, jaki program DAW wybierzesz! Wszystkie prezentowane przez nas ustawienia i triki będziesz mógł zastosować w swoich nagraniach po zainstalowaniu wskazanych przez nas darmowych narzędzi!

Po zakupie kursu otrzymasz pudełko z licencją upoważniającą do 180-dniowej subskrypcji na oglądanie kursu ONLINE. 

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Sprawdź naszą "Politykę prywatności". Polityka prywatności

Zamknij