Image Line Harmless (FL Studio / VST)

Image Line Harmless (FL Studio / VST)

Nasza cena:307,00
Dostępność:1 szt.
Image Line Harmless (wersja elektroniczna)
 
Harmless to addytywny syntezator działający jak subtraktywny. Albo – jeśli wolisz – subraktywny syntezator napędzany addytywnym silnikiem syntezy.

Produkt w wersji cyfrowej dostarczany jest w ciągu 24h. Po otrzymaniu llicencji cyfrowej konsument tracić prawo do odstąpienia od umowy kupna, zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 827).

 
 

 
To nie jest kolejny syntezator subtraktywny... dlaczego?

Z wielu powodów. Po pierwsze, na rynku jest już wiele syntezatorów subraktywnych, zachwalanych jako wirtualnie analogowe. Ten jest cyfrowy i jest z tego dumy. Wszystko jest tu niejako sztuczne – generator tonów, filtry i ich rezonanse czy phaser – i odbywa się na harmonicznych, zanim wygenerowane zostaną pojedyncze składowe dźwięku.  

To, jak odbywa się synteza nie powinno mieć żadnego znaczenia, jeśli w rezultacie brzmi to „subtraktywnie”. Harmless to jednak więcej niż tylko udana koncepcja. Instrument pozwala na precyzyjne sterowanie, które nie byłoby możliwe w przypadku klasycznej syntezy subtraktywnej. Filtrom i efektom phasingu można przyporządkować nietypowe kształty i krzywe, co zwykle byłoby możliwe jedynie w przypadku działających w trybie offline cyfrowych filtrów. Nachylenie filtrów może być określone w Hz zamiast w oktawach. Wreszcie, masz kontrolę nad częstotliwością każdej harmonicznej, tworząc barwy niemożliwe do uzyskania tradycyjnymi metodami.

 
Harmless, dla mniejszej liczby harmonicznych

Podkreślamy, Harmless to syntezator addytywny działający jak subtraktywny. Harmoniczne nie są tu wytwarzane by były następnie filtrowane, barwa jest filtrowana zanim zostanie wygenerowana. To może brzmieć jak nieistotny detal, ale generowanie w ten sposób dźwięku ma znacznie więcej zalet niż wad.
 
Niekoniecznie mniej efektywny

Zasilany starannie zoptymalizowanym, wielowątkowym silnikiem syntezy addytywnej, instrument ma zapotrzebowanie na moc obliczeniową porównywalne z tym dla tradycyjnych syntezatorów subraktywnych, szczególnie w odniesieniu do barw z wykorzystaniem filtru dolnoprzepustowego. Instrument może generować jednocześnie setki harmonicznych bez przeciążenia CPU.
 
Ponieważ mniej, znaczy więcej

Harmless jest z założenia prosty. Tworzenie skomplikowanych syntezatorów nie sprawia nam problemów (stworzyliśmy ich kilkanaście), ale one nie są dla wszystkich. Tutaj nie znajdziesz żadnych zakładek, żadnych ukrytych kontrolek, nie ma wielopunktowych obwiedni, wszystkie funkcje są widoczne jak na dłoni, pogrupowane i oznaczone kolorami. Ponad 100 parametrów, z których większość można poddać automatyce, jest rozmieszczonych na czytelnym interfejsie użytkownika (GUI).
 
Harmless, tylko z pozoru

Prostszy w programowaniu, ale naszpikowany diabelskimi funkcjami. Pod pokładem znajdziesz choćby synchronizację wyjść phaserów z częstotliwościami harmonicznych. Sekcja LFO może działać jako specjalne źródło modulacji, łącząc głębokość działania phasera z siłą uderzenia (velocity), wysokością dźwięku lub obwiednią filtru. 

Oczywiście, Harmless oferuje także funkcje bardziej typowe dla syntezy addytywnej, jak poddające się modulacji maskowanie harmonicznych. 

Harmless jest także bogato wyposażony w efekty, zwyczajowy chorus, delay i pogłos, ale także wielopasmowy kompresor/limiter napędzany przez samego Maximusa. Dziedziczy także potężne unisono od Sytrusa. 
 
WYMAGANIA SPRZĘTOWE
Windows XP (SP2), Vista, Win7, Win8, Win8.1, Win10 - (32 & 64 Bit)
Procesor 2GHz AMD lub Intel Pentium 3 z pełną obsługą SSE1
Pamięć RAM: min. 512MB
30Mb wolnej przestrzeni dyskowej
karta dźwiękowa ze sterownikami DirectSound lub ASIO
program hostujący wtyczki VST2

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Sprawdź naszą "Politykę prywatności". Polityka prywatności

Zamknij