Image Line Drumaxx (FL Studio / VST)

Image Line Drumaxx (FL Studio / VST)

Nasza cena:369,00
Dostępność:2 szt.
Image Line Drumaxx (wersja elektroniczna)
 
Drumaxx to moduł perkusyjny do gry na padach i nie tylko, oferujący ponad 16 fizycznych modeli instrumentów perkusyjnych, które mogą być skierowane na osobne wyjścia w celu dalszej obróbki za pomocą efektów.

Produkt w wersji cyfrowej dostarczany jest w ciągu 24h. Po otrzymaniu llicencji cyfrowej konsument tracić prawo do odstąpienia od umowy kupna, zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 poz. 827).

 
KLUCZOWE FUNKCJE
Znakomicie zaprojektowany interfejs użytkownika
16 wirtualnych padów z modelowanymi fizycznie barwami perkusyjnymi
Osobne wyjścia dla poszczególnych barw umożliwiają dalszą obróbkę bębnów
Ogromne możliwości modelowania od barw talerzy po dźwięk kotłów
Matryca modulacyjna powiązana z siłą uderzenia dla większej siły wyrazy
Zintegrowany sekwencer krokowy uruchamiany komunikatami nutowymi
Wbudowane efekty
Wersja “jedno-padowa” dla lepszej integracji z FL Studio
 
 

 
Więcej niż próbki perkusyjne

Świetnie, ale jakie znaczenie może mieć modelowanie wobec zalewu próbek perkusyjnych w Internecie? Odpowiedź kryje się w dwóch słowach: kontrola i ekspresja.

W przypadku nagranego dźwięku perkusyjnego, dostępne środki wyrazu i modulacji są ograniczone do filtrów, zmian głośności i innych 1-wymiarowych efektów.

Kiedy pojedyncza próbka jest odtwarzana w serii, mamy do czynienia z „efektem karabinu maszynowego”, brzmi to po prostu mechaniczne. Próbkowanie wielowarstwowe pozwala znieść te ograniczenia, ale wymaga wielomegabajtowych czy nawet wielogigabajtowych zbiorów. Nawet wówczas, wciąż będziesz ograniczony brzmieniem zarejestrowanych dźwięków.

 
Algorytmy modelowania dla lepszych barw

Drumaxx nie bazuje na samplach czy nawet powszechnie stosowanych metodach syntezy, w których wynikowy dźwięk oscylatorów brzmi zawsze „elektronicznie”. 

Drumaxx wykorzystuje algorytmy modelowania do stworzenia brzmień stopy, hihatów, zarówno akustycznych jak i elektronicznych. A co z talerzami – piętą achillesową syntezy? Drumaxx generuje także dźwięki talerzy i metalowych instrumentów perkusyjnych.

 
Modelowanie fizyczne

Sercem Drumaxx jest model, w którym wibrująca membrana jest skonstruowana z siatki połączonych ze sobą punktów. Każdemu punktowi przyporządkowane są fizyczne własności jak masa, sztywność, tłumienie – wszystkie kluczowe fizyczne cechy.  

Drumaxx daje kontrolę nad wieloma parametrami takimi jak rodzaj materiału, jego grubość, napięcie czy kształt. Co ważniejsze, parametry te mogą być modulowane w czasie rzeczywistym poprzez siłę uderzenia i/lub zewnętrzne kontrolery. Pod kontrolą użytkownika jest także korpus bębna, włączając w to materiał, z jakiego jest wykonany, wymiary, tłumienie wibracji oraz kształt. To wszystko pozwala na wielowymiarową kontrolę wykonania, a matryca zmiennych zapewnia niemal nieskończone możliwości w tym względzie. 

 
Zawartość
  • 130 zestawów perkusyjnych
  • 900 barw perkusyjnych
  • 200 sekwencji perkusyjnych
PCMAC
Windows XP (SP2), Vista, Win7, Win8,
Win8.1, Win10 - (32 & 64 Bit)
Procesor 2Ghz AMD
lub Intel Pentium 3 z pełną obsługą SSE1
512Mb RAM
30Mb wolnej przestrzeni dyskowej
kata dźwiękowa ze sterownikami DirectSound lub ASIO
program hostujący wtyczki VST2
OSX v10.7 (Lion)
Procesor G4 1.5 GHz
lub z rodziny Intel Core Duo
512Mb RAM
30Mb wolnej przestrzeni dyskowej
Sterowniki CoreAudio
program hostujący wtyczki VST2

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Sprawdź naszą "Politykę prywatności". Polityka prywatności

Zamknij