Główny Jak To Działa Jak dodać kalendarz do SharePoint

Opublikowane W Jak To Działa

8 min read · 13 days ago

Share 

Jak dodać kalendarz do SharePoint

Jak dodać kalendarz do SharePoint

Wstęp

Dodanie kalendarza do SharePoint może być łatwe — pod warunkiem posiadania odpowiednich wskazówek! SharePoint posiada przyjazną dla użytkownika i intuicyjną funkcję kalendarza. Otwiera to przed zespołami nieograniczone możliwości dotrzymywania terminów i zadań.

Aby dodać kalendarz:

 1. Przejdź do witryny, do której chcesz go dodać.
 2. Następnie kliknij ikonę koła zębatego i wybierz opcję Dodaj aplikację.
 3. Poszukaj aplikacji Kalendarz i kliknij ją.
 4. Po dodaniu edytuj ustawienia, takie jak uprawnienia, widoki i kategorie wydarzeń.

Pamiętaj, że dodanie kalendarza nie jest nową ani unikalną funkcją. Kalendarze były używane od czasów starożytnych do dokumentowania dat i wydarzeń. Od astronomów babilońskich po dzisiejszą erę cyfrową – te narzędzia pomagają nam śledzić nasze życie.

Zatem śmiało i organizuj się dzięki kalendarzom SharePoint! Trochę organizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Zrozumienie kalendarzy programu SharePoint

Dzięki kalendarzom SharePoint organizowanie wydarzeń jest dziecinnie proste! Przeglądaj nadchodzące wydarzenia posortowane według daty, tygodnia lub miesiąca. Ponadto utwórz wiele widoków, kategorii i kolorów, aby je rozróżnić.

Aby dodać kalendarz do SharePoint: przejdź do menu Zawartość witryny. Kliknij opcję Dodaj aplikację. Następnie wybierz Kalendarz. Dostosuj je, dodając nowe wydarzenie ze szczegółami, takimi jak data, godzina, lokalizacja i kategorie.

Ponadto uzyskaj dostęp do tego samego kalendarza na dowolnym urządzeniu! Niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera stacjonarnego, czy urządzenia mobilnego, aplikacja internetowa SharePoint pomoże Ci.

Na przykład duża korporacja musiała zarządzać harmonogramami dla wielu lokalizacji i działów. Więc wdrożyli Kalendarze SharePointa . Skonfigurowali różne widoki, aby sortować wydarzenia na podstawie kryteriów takich jak lokalizacja lub dział. A to poprawiło ogólną wydajność!

Tworzenie nowego kalendarza

Uruchom witrynę SharePoint i przejdź do „Zawartości witryny” za pomocą ikony koła zębatego. Kliknij „Nowy” i wybierz „Aplikacja”. Wybierz „Kalendarz” z listy. Nazwij go i wybierz kolor i szablon. Zapisz zmiany, aby zakończyć.

Dostosuj ustawienia, np uprawnienia, alerty i widoki ze wstążki, aby był Twój. Udostępnij kalendarz innym osobom lub grupom, udzielając im pozwolenia . Dodawaj wydarzenia, takie jak urodziny i spotkania, korzystając z opcji „Dodaj wydarzenie” w każdej komórce daty.

Śmieszny fakt: Firma Microsoft opracowała SharePoint w 2001 roku jako platformę do współpracy i zarządzania dokumentami i treściami biznesowymi. Stwórz swój własny, niepowtarzalny kalendarz już dziś!

Dostosowywanie widoku kalendarza

Dostosowywanie widoku kalendarza SharePoint jest niezbędne, aby spełnić Twoje potrzeby biznesowe. Tutaj jest Przewodnik w 4 krokach o tym, jak to zrobić:

 1. Kliknij „Kalendarz” i wybierz „Utwórz”.
 2. Wybierz szablon lub zacznij od zera, korzystając z „Listy niestandardowej”. Dodaj datę, godzinę i lokalizację.
 3. Przejdź do „Ustawień kalendarza” i kliknij „Utwórz widok”.
 4. Wybierz widok tygodnia, miesiąca, dnia lub listy i wybierz opcje dla każdego z nich.

Dostosowywanie umożliwia sortowanie kolumn według wpisów kodowanych kolorami. Dodaje także nowe kolory w oparciu o kategorie takie jak święta.

Nie zapomnij o finale branding : dodać logo firmy aby go spersonalizować. Teraz możesz planować jak profesjonalista i usprawiedliwiać nieobecność na spotkaniach!

Dodawanie i edycja wydarzeń

Aby dodawać i edytować wydarzenia w kalendarzu SharePoint, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij „Kalendarz” na lewym pasku bocznym, aby otworzyć widok.
 2. Z menu rozwijanego wybierz „Wydarzenie” i kliknij „Nowe wydarzenie”.
 3. Wypełnij szczegóły.

Możesz także ustawić przypomnienia i zaprosić uczestników. Edycja wydarzenia jest równie łatwa. Otwórz go i kliknij „Edytuj”, aby zmienić godzinę, lokalizację lub uczestników.

Niedawno mój kolega zapomniał o ważnym wydarzeniu, ponieważ nie zostało ono zaznaczone w kalendarzu SharePoint naszego zespołu. Ale on szybko dodał go, wykonując poniższe kroki . Od tego czasu wszyscy jesteśmy bardziej świadomi oznaczania ważnych wydarzeń!

Udostępnij swój kalendarz SharePoint — to rozważna rzecz!

Udostępnianie kalendarza

Udostępnianie kalendarza w programie SharePoint to niezbędna funkcja, która pomaga zespołom współpracować i otrzymywać informacje o spotkaniach, wydarzeniach i harmonogramach. Tutaj jest przewodnik krok po kroku na dobry początek:

 1. Przejdź do witryny SharePoint i kliknij aplikację „Kalendarz”.
 2. W lewym górnym rogu wybierz zakładkę „Kalendarz”.
 3. Z menu rozwijanego wybierz „Uprawnienia kalendarza”.
 4. W sekcji „Uprawnienia dla tego kalendarza” kliknij „Przyznaj uprawnienia”.
 5. Wpisz adresy e-mail osób lub grup, którym chcesz udostępnić kalendarz.
 6. Wybierz poziom uprawnień ( tylko do odczytu lub do edycji ) dla każdej osoby lub grupy i naciśnij „OK”.

Uwaga: udostępnienie kalendarza w programie SharePoint umożliwia użytkownikom przeglądanie i edytowanie szczegółów zaplanowanych wydarzeń, takich jak uczestnicy i opisy. Jednak w zależności od poziomu uprawnień przyznanych przez właściciela niektóre funkcje mogą być ograniczone.

Po skonfigurowaniu udostępniania kalendarza pamiętaj o regularnym sprawdzaniu uprawnień. Dzięki temu tylko upoważnione osoby mają dostęp do poufnych informacji udostępnianych za pośrednictwem kalendarzy SharePoint.

Nie przegap możliwości współpracy — rozważ udostępnienie swojego kalendarza w programie SharePoint już dziś! Dodanie kalendarza do SharePoint nie rozwiąże wszystkich problemów, ale przynajmniej nie zapomnisz Urodziny cioci Gertrudy Ponownie!

Wniosek

SharePoint to świetny sposób na współpracę. Dodanie kalendarza może znacznie zwiększyć jego użyteczność. Oto jak:

 1. Najpierw utwórz kalendarz w Outlooku.
 2. Następnie w witrynie SharePoint, w której chcesz, aby był on wyświetlany, wybierz ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.
 3. Następnie kliknij dodaj aplikację i wyszukaj kalendarz.
 4. Nazwij go, a następnie kliknij przycisk Utwórz.

Kliknij aplikację kalendarza i w razie potrzeby wybierz opcję otrzymywania powiadomień e-mail. Możesz także dostosować widok, klikając ustawienia listy. Aby zintegrować Outlooka i SharePoint, przejdź do Outlooka i przejdź do pliku, opcji i kalendarza. Wybierz kalendarze, które chcesz udostępnić SharePoint.

Dodanie kalendarza do SharePoint będzie miało wiele korzyści. Dzięki temu wszyscy będą na bieżąco i nigdy nie przegapią ważnych terminów ani wydarzeń. Więc, spróbuj!

Często Zadawane Pytania

P: Jak dodać kalendarz do SharePoint?

Odp.: Aby dodać kalendarz do SharePoint, przejdź do strony głównej swojej witryny i kliknij Dodaj aplikację. Wybierz Kalendarz z listy dostępnych aplikacji i nadaj nazwę swojemu nowemu kalendarzowi. Następnie możesz dostosować ustawienia i dodać wydarzenia.

P: Czy mogę dostosować wygląd i sposób działania mojego kalendarza programu SharePoint?

Odp.: Tak, możesz dostosować wygląd i sposób działania swojego kalendarza, dostosowując ustawienia. Możesz zmienić schemat kolorów, dodać niestandardowe pola i nie tylko.

how to update microsoft outlook

P: Czy można importować wydarzenia z innego kalendarza do mojego kalendarza SharePoint?

O: Tak, możesz importować wydarzenia z innych kalendarzy (takich jak Kalendarz Google lub Outlook) do swojego kalendarza SharePoint. Aby to zrobić, wyeksportuj wydarzenia z drugiego kalendarza jako plik .ics, a następnie zaimportuj ten plik do kalendarza programu SharePoint.

P: Jak udostępnić kalendarz programu SharePoint innym osobom?

Odp.: Możesz udostępnić swój kalendarz programu SharePoint innym osobom, dodając ich jako użytkowników z uprawnieniami do przeglądania kalendarza. Możesz także utworzyć łącze do kalendarza z innych witryn lub wiadomości e-mail.

P: Czy mogę dodawać przypomnienia i powiadomienia do wydarzeń w kalendarzu programu SharePoint?

Odp.: Tak, możesz dodawać przypomnienia i powiadomienia do wydarzeń w kalendarzu SharePoint. Możesz skonfigurować przypomnienia e-mailowe lub wyskakujące, aby powiadamiać Ciebie i innych użytkowników o nadchodzących wydarzeniach.

P: Czy w moim kalendarzu SharePoint można tworzyć wydarzenia cykliczne?

Odp.: Tak, możesz tworzyć wydarzenia cykliczne w swoim kalendarzu SharePoint. Dodając nowe wydarzenie, po prostu wybierz opcję Cykliczne i wybierz, jak często wydarzenie ma się powtarzać.


Zostaw Komentarz

W Tym Temacie

Trendy Na e-music

Jak wyłączyć blokowanie wyskakujących okienek w przeglądarce Microsoft Edge
Jak wyłączyć blokowanie wyskakujących okienek w przeglądarce Microsoft Edge
Dowiedz się, jak łatwo wyłączyć blokadę wyskakujących okienek w przeglądarce Microsoft Edge, aby zapewnić płynne przeglądanie.
Jak połączyć się z SharePoint Online PowerShell
Jak połączyć się z SharePoint Online PowerShell
Zrozumienie programu SharePoint Online PowerShellAby lepiej zrozumieć program SharePoint Online PowerShell, z łatwością połącz się z programem PowerShell. Co to jest SharePoint Online PowerShell i dlaczego go używać? Zapoznaj się z podsekcjami tej sekcji, aby uzyskać jasny obraz tych pytań. Co to jest SharePoint Online PowerShell? PowerShell to najlepszy wybór, jeśli chcesz automatyzować
Jak pozbyć się Slack Helpera
Jak pozbyć się Slack Helpera
Dowiedz się, jak skutecznie usunąć Slack Helpera ze swojego obszaru roboczego i zoptymalizować swoją produktywność, korzystając z naszego obszernego przewodnika, jak pozbyć się Slack Helpera.
Jak zmienić tło w Microsoft Teams, jeśli nie ma opcji
Jak zmienić tło w Microsoft Teams, jeśli nie ma opcji
Dowiedz się, jak zmienić tło w aplikacji Microsoft Teams, nawet jeśli nie jest dostępna żadna opcja.
Jak wciąć drugą linię w programie Microsoft Word
Jak wciąć drugą linię w programie Microsoft Word
Dowiedz się, jak łatwo dodać wcięcie drugiej linii w programie Microsoft Word. Nasz przewodnik krok po kroku pomoże Ci bez wysiłku sformatować dokumenty.
Jak sprawdzić, czy klucz produktu Microsoft Office jest ważny
Jak sprawdzić, czy klucz produktu Microsoft Office jest ważny
Dowiedz się, jak łatwo sprawdzić, czy klucz produktu Microsoft Office jest ważny. Upewnij się, że Twoje oprogramowanie jest oryginalne i unikaj problemów z aktywacją.
Jak usunąć moje konto Fidelity
Jak usunąć moje konto Fidelity
Dowiedz się, jak łatwo usunąć swoje konto Fidelity, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku na temat [Jak usunąć moje konto Fidelity].
Jak dodać wypunktowania w programie Microsoft Word
Jak dodać wypunktowania w programie Microsoft Word
Dowiedz się, jak łatwo dodawać wypunktowania w programie Microsoft Word, korzystając z naszego przewodnika krok po kroku. Popraw formatowanie swoich dokumentów już dziś!
Jak pobierać aplikacje Microsoft z Office 365
Jak pobierać aplikacje Microsoft z Office 365
Dowiedz się, jak łatwo pobierać aplikacje Microsoft z Office 365 i zwiększać swoją produktywność.
Jak otworzyć plik MDB bez programu Microsoft Access
Jak otworzyć plik MDB bez programu Microsoft Access
Dowiedz się, jak otwierać pliki MDB bez programu Microsoft Access. Łatwy dostęp do plików MDB i przeglądanie ich dzięki naszemu przewodnikowi krok po kroku.
Jak znaleźć numer telefonu Microsoft Teams
Jak znaleźć numer telefonu Microsoft Teams
Dowiedz się, jak łatwo znaleźć potrzebny numer telefonu Microsoft Teams. Uprość proces komunikacji dzięki temu przewodnikowi krok po kroku.
Jak odblokować konto Microsoft bez numeru telefonu
Jak odblokować konto Microsoft bez numeru telefonu
Dowiedz się, jak odblokować konto Microsoft bez numeru telefonu. Proste kroki, aby bezproblemowo odzyskać dostęp do konta.