DOWINA RUSTICA DCE

Nasza cena:2299,01
Dostępność:Na zamówienie
Dowina Rustica DCE LR Baggs Stage Pro Element

Instrument posiada płytę wierzchnią z litego cedru kanadyjskiego o ciepłej, klarownej musiccenter.com.pl barwie, oraz boki i tył wykonane z laminatu mahoniowego, który uszlachetnia i nieco przyciemnia brzmienie. Wykończenie jest matowe z pozostawionymi otwartymi porami drewna. Wszystkie gitary tej marki produkowane są w Słowacji.
Słowo "dowina" w języku staro-słowackim oznaczało dziewczynę. Jest to również nazwa fortecy, o której pierwsze wzmianki pochodzą już musiccenter.com.pl z 864 roku. To właśnie u jej podnóża znajduje się fabryka, w której produkowane są gitary Dowina. Nazwa Rustica wzięła się od nazwy starożytnej rzymskiej osady Villa Rustica, która została odkryta niedaleko owej fabryki i oznacza wieśniaczkę, chłopkę.
TypDreadnough
LeworęcznaNie
Ilość strun6-strunowa
CutawayTak
ElektronikaTak
Typ elektronikiLR Baggs Stagepro Element
TopLity cedr
BokiMahoń
TyłMahoń
MostekPalisander
PodstrunnicaPalisander
Menzura650 mm
Ilość progów20
Kolor osprzętuChrom
Kolor gitaryNaturalny
WykończenieSatynowe

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Sprawdź naszą "Politykę prywatności". Polityka prywatności

Zamknij